Zarejestruj się

Zarejestruj się w naszej społecznościowej wyszukiwarce pytań i odpowiedzi, aby zadawać pytania, odpowiadać na pytania innych i nawiązywać kontakty z innymi ludźmi.

Zaloguj się

Zaloguj się do naszej społecznościowej wyszukiwarki pytań i odpowiedzi, aby zadawać pytania, odpowiadać na pytania innych i nawiązywać kontakty z innymi ludźmi.

Nie pamiętam hasła

Zapomniałeś hasła? Wpisz swój adres e-mail. Otrzymasz link i utworzysz nowe hasło za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Captcha Kliknij obrazek, aby zaktualizować captcha.

Wpisz swoją nazwę użytkownika.

Proszę wpisać swój adres e-mail.

Wybierz odpowiedni tytuł pytania, aby łatwo można było na nie odpowiedzieć.

Wybierz odpowiednią sekcję, aby łatwo można było wyszukać pytanie.

Proszę wybrać odpowiednie słowa kluczowe Expytanie, ankieta.

Wpisz opis dokładnie i szczegółowo.

Wybierz typ wideo.

Tutaj umieść identyfikator wideo: https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Przykład: "sdUUx5FdySs".

Proszę krótko wyjaśnić, dlaczego uważasz, że to pytanie powinno zostać zgłoszone.

Proszę krótko wyjaśnić, dlaczego uważasz, że ta odpowiedź powinna zostać zgłoszona.

Proszę krótko wyjaśnić, dlaczego uważasz, że ten użytkownik powinien zostać zgłoszony.

Zarejestruj się, żeby uzyskać dostęp do pełnej funkcjonalności platformy!

UE osiągnęła porozumienie w sprawie uniwersalnego złącza do smartfonów – USB-C ma stać się obowiązkowe w Europie „do jesieni 2024 r.”

UE osiągnęła porozumienie w sprawie uniwersalnego złącza do smartfonów – USB-C ma stać się obowiązkowe w Europie „do jesieni 2024 r.”

W ten sposób ustawodawcy starają się ograniczyć ilość odpadów elektronicznych i ułatwić życie konsumentom.

  • Unia Europejska osiągnęła porozumienie w sprawie projektu ustawy, która wymagałaby, aby wszystkie smartfony sprzedawane w Europie, w tym iPhone’y, były wyposażone w uniwersalne złącza USB-C – pisze serwis The Verge.
  • Ustawa wejdzie w życie jesienią 2024 r. i będzie dotyczyć innych urządzeń, w tym tabletów, aparatów cyfrowych i konsol przenośnych.
  • Projekt ustawy ma zostać zatwierdzony przez Parlament Europejski i Radę UE pod koniec 2022 roku, ale wydaje się, że to tylko formalność. W komunikacie prasowym UE stwierdzono już, że ustawa wejdzie w życie jesienią 2024 roku.
  • Dotknie to głównie firmę Apple, która jako jedyny duży producent smartfonów nadal korzysta z zastrzeżonego złącza Lightning. Najwyraźniej firma będzie musiała przestrzegać prawa, ponieważ w przeciwnym razie nie będzie mogła sprzedawać smartfonów w Europie. W 2021 roku firma Apple sprzedała na całym świecie 241 milionów iPhone’ów, z czego na Europę przypadło 56 milionów.
  • W maju 2022 roku pojawiły się informacje, że firma Apple rozważa porzucenie złącza Lightning na rzecz USB-C. Według analityka Ming-Chi Kuo, przejście na uniwersalne złącze może nastąpić w 2023 roku.

Related Posts

Zostaw komentarz

Captcha Kliknij obrazek, aby zaktualizować captcha.