Zarejestruj się

Zarejestruj się w naszej społecznościowej wyszukiwarce pytań i odpowiedzi, aby zadawać pytania, odpowiadać na pytania innych i nawiązywać kontakty z innymi ludźmi.

Zaloguj się

Zaloguj się do naszej społecznościowej wyszukiwarki pytań i odpowiedzi, aby zadawać pytania, odpowiadać na pytania innych i nawiązywać kontakty z innymi ludźmi.

Nie pamiętam hasła

Zapomniałeś hasła? Wpisz swój adres e-mail. Otrzymasz link i utworzysz nowe hasło za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Captcha Kliknij obrazek, aby zaktualizować captcha.

Wpisz swoją nazwę użytkownika.

Proszę wpisać swój adres e-mail.

Wybierz odpowiedni tytuł pytania, aby łatwo można było na nie odpowiedzieć.

Wybierz odpowiednią sekcję, aby łatwo można było wyszukać pytanie.

Proszę wybrać odpowiednie słowa kluczowe Expytanie, ankieta.

Wpisz opis dokładnie i szczegółowo.

Wybierz typ wideo.

Tutaj umieść identyfikator wideo: https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Przykład: "sdUUx5FdySs".

Proszę krótko wyjaśnić, dlaczego uważasz, że to pytanie powinno zostać zgłoszone.

Proszę krótko wyjaśnić, dlaczego uważasz, że ta odpowiedź powinna zostać zgłoszona.

Proszę krótko wyjaśnić, dlaczego uważasz, że ten użytkownik powinien zostać zgłoszony.

Zarejestruj się, żeby uzyskać dostęp do pełnej funkcjonalności platformy!

Samsung: oto gigantyczny baner z kotem prezentujący aparat o rozdzielczości 200 MP

Samsung: oto gigantyczny baner z kotem prezentujący aparat o rozdzielczości 200 MP

Inżynierowie firmy Samsung Electronics opracowali 200-megapikselowy przetwornik obrazu ISOCELL HP1 dla smartfonów i rozciągnęli ogromny billboard o powierzchni 616 m², aby go zademonstrować.

Obraz wykonany za pomocą nowej matrycy i umieszczony na fasadzie budynku w Seulu miał wymiary 28×22 m, czyli mniej więcej półtora raza więcej niż boisko do koszykówki. Najpierw wydrukowano go na 12 oddzielnych kawałkach tkaniny o długości 2,3 m, a następnie zszyto je razem. Wszystko po to, aby pokazać, że nawet w tej skali nie zginął ani jeden piksel kota.

Według inżynierów, kluczową cechą nowego rozwiązania jest możliwość powiększania i przycinania obrazów bez utraty jakości.

Warto jednak zauważyć, że w filmie promocyjnym wykorzystano masywny, drogi obiektyw lustrzanki cyfrowej o wysokiej rozdzielczości. Pozostaje tylko przykręcić ten sam obiektyw do smartfona, a wtedy na pewno uzyskasz doskonałą jakość obrazu.

Moduł kamery ma również umożliwiać nagrywanie filmów w rozdzielczości 8K.

Na koniec autorzy zauważyli, że w nowym czujniku zastosowano technologię agregacji pikseli ChameleonCell. Dzięki temu aparat będzie grupował 4 lub 16 pikseli w jeden większy, co ułatwi wykonanie zdjęcia.

Opracowanie to ma być zastosowane w aparatach nowej generacji przeznaczonych do smartfonów. Nie wiadomo jeszcze, który dokładnie smartfon zostanie wyposażony w nowy aparat. Nawet plotki są podzielone: według niektórych może to być topowy smartfon Motorola Frontier w lipcu, podczas gdy inni twierdzą, że następny flagowiec Samsung Galaxy otrzyma tę nowość.

Aby ocenić jakość obrazu w rzeczywistości, będziemy musieli poczekać na premierę pierwszych urządzeń wyposażonych w te kamery.

Related Posts

Zostaw komentarz

Captcha Kliknij obrazek, aby zaktualizować captcha.