Zarejestruj się

Zarejestruj się w naszej społecznościowej wyszukiwarce pytań i odpowiedzi, aby zadawać pytania, odpowiadać na pytania innych i nawiązywać kontakty z innymi ludźmi.

Zaloguj się

Zaloguj się do naszej społecznościowej wyszukiwarki pytań i odpowiedzi, aby zadawać pytania, odpowiadać na pytania innych i nawiązywać kontakty z innymi ludźmi.

Nie pamiętam hasła

Zapomniałeś hasła? Wpisz swój adres e-mail. Otrzymasz link i utworzysz nowe hasło za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Captcha Kliknij obrazek, aby zaktualizować captcha.

Wpisz swoją nazwę użytkownika.

Proszę wpisać swój adres e-mail.

Wybierz odpowiedni tytuł pytania, aby łatwo można było na nie odpowiedzieć.

Wybierz odpowiednią sekcję, aby łatwo można było wyszukać pytanie.

Proszę wybrać odpowiednie słowa kluczowe Expytanie, ankieta.

Wpisz opis dokładnie i szczegółowo.

Wybierz typ wideo.

Tutaj umieść identyfikator wideo: https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Przykład: "sdUUx5FdySs".

Proszę krótko wyjaśnić, dlaczego uważasz, że to pytanie powinno zostać zgłoszone.

Proszę krótko wyjaśnić, dlaczego uważasz, że ta odpowiedź powinna zostać zgłoszona.

Proszę krótko wyjaśnić, dlaczego uważasz, że ten użytkownik powinien zostać zgłoszony.

Zarejestruj się, żeby uzyskać dostęp do pełnej funkcjonalności platformy!

iPad będzie bardziej przypominać MacBooka, ekran blokady iPhone’a ma się zmienić: Bloomberg o iOS i iPadOS 16 Edycja

iPad będzie bardziej przypominać MacBooka, ekran blokady iPhone’a ma się zmienić: Bloomberg o iOS i iPadOS 16 Edycja

Apple szykuje duże zmiany w systemach operacyjnych.

6 czerwca firma Apple przeprowadzi tradycyjną letnią prezentację, która otworzy konferencję dla deweloperów WWDC 2022. Za kilka dni przed wydarzeniem dziennikarz Bloomberga Mark Gurman podzielił się szczegółami najważniejszych zapowiedzi, o których dowiedział się od źródeł w firmie.

Firma Apple planuje, że tablety iPad będą bardziej przypominać laptopy MacBook niż iPhone’y. Firma wprowadzi poważne zmiany w systemie operacyjnym iPadOS, takie jak zmiana trybu uruchamiania aplikacji z wieloma oknami. Posiadacze tabletów będą mogli skalować okna programów i przemieszczać je na ekranie. Zgodnie z pomysłem firmy Apple ułatwi to pracę z kilkoma aplikacjami jednocześnie i upodobni ten proces do zarządzania oknami na MacBooku.

Na razie na iPadzie można otworzyć dwie aplikacje jednocześnie, a także niewielkie okno trzeciej, znajdujące się w rogu ekranu. W zaktualizowanym systemie iPadOS właściciele tabletów będą mogli pracować z większą liczbą aplikacji w tym samym czasie. Maksymalna liczba okien, które będzie można otworzyć, nie jest jeszcze znana.

Ekran blokady z widżetami pojawi się w systemie iOS 16 dla iPhone’ów. Pod koniec maja Gurman ujawnił, że smartfony iPhone 14 Pro i Pro Max otrzymają wsparcie dla funkcji Always On Display. Właściciele tych modeli prawdopodobnie będą mogli wyświetlać niektóre widżety nawet na zablokowanym ekranie.

Wraz z premierą systemu iOS 16 zostanie zaktualizowana aplikacja Zdrowie, w Wiadomościach pojawią się „funkcje społecznościowe”, a Centrum Powiadomień ulegnie zmianie.

W kolejnej wersji systemu macOS firma Apple zaktualizuje aplikację Ustawienia systemowe, za pomocą której zarządza się ustawieniami systemu operacyjnego.

W kolejnej wersji systemu watchOS zegarek Apple Watch zostanie wyposażony w zaktualizowane tarcze zegarka, dodatkowe elementy sterujące za pomocą gestów, przeprojektowane standardowe aplikacje oraz ulepszony tryb oszczędzania energii umożliwiający korzystanie z zegarka przy niskim poziomie naładowania baterii.

Prezentacja WWDC 2022 odbędzie się 6 czerwca i rozpocznie się o godzinie 21:00 po Warszawie.

Related Posts

Zostaw komentarz

Captcha Kliknij obrazek, aby zaktualizować captcha.