Mam zebrane zaoszczędzone środki, biorąc pod uwagę obecną sytuację gospodarczą, inflację i rosnące stopy procentowe, nie wiem która opcja będzie bardziej opłacalna?
Udostępnij
Zarejestruj się w naszej społecznościowej wyszukiwarce pytań i odpowiedzi, aby zadawać pytania, odpowiadać na pytania innych i nawiązywać kontakty z innymi ludźmi.
Zaloguj się do naszej społecznościowej wyszukiwarki pytań i odpowiedzi, aby zadawać pytania, odpowiadać na pytania innych i nawiązywać kontakty z innymi ludźmi.
Zapomniałeś hasła? Wpisz swój adres e-mail. Otrzymasz link i utworzysz nowe hasło za pośrednictwem poczty elektronicznej.
Proszę krótko wyjaśnić, dlaczego uważasz, że to pytanie powinno zostać zgłoszone.
Proszę krótko wyjaśnić, dlaczego uważasz, że ta odpowiedź powinna zostać zgłoszona.
Proszę krótko wyjaśnić, dlaczego uważasz, że ten użytkownik powinien zostać zgłoszony.
Warto podzielić inwestowane środki, tak aby uniknąć sytuacji, w której jedna nieudana inwestycja powoduje utratę wszystkich zaoszczędzonych pieniędzy. Bezpieczeństwo przede wszystkim, w szczególności na początkowym etapie inwestowania. Podstawową zasadą inwestowanie jest rozumienie aktywa, w które decydujemy się inwestować. Zaoszczędzoną kwotę możemy podzielić na wiele grup, przykładowe 500 złoty możemy podzielić na 5 części. Za pierwsze 100 złoty możemy kupić 10-letnie obligacje skarbowe indeksowane inflacją, za kolejne 100 złoty możemy kupić na obligacje na krótszy okres np.: 2 czy 3 letnie. Następne 100 złoty możemy przeznaczyć na zakup akcji jakieś dużej firmy, korporacji notowanej na giełdzie, którą dobrze znamy i obserwujemy jej funkcjonowanie. Kolejną część możemy wymienić i przechowywać w wybranej obcej walucie, a ostatnie 100 możemy przeznaczyć na inwestycję mniej formalną i bardziej ryzykowną, taką jak unikatowe meble, klocki lego czy banknoty kolekcjonerskie.