Zarejestruj się

Zarejestruj się w naszej społecznościowej wyszukiwarce pytań i odpowiedzi, aby zadawać pytania, odpowiadać na pytania innych i nawiązywać kontakty z innymi ludźmi.

Zaloguj się

Zaloguj się do naszej społecznościowej wyszukiwarki pytań i odpowiedzi, aby zadawać pytania, odpowiadać na pytania innych i nawiązywać kontakty z innymi ludźmi.

Nie pamiętam hasła

Zapomniałeś hasła? Wpisz swój adres e-mail. Otrzymasz link i utworzysz nowe hasło za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Captcha Kliknij obrazek, aby zaktualizować captcha.

Wpisz swoją nazwę użytkownika.

Proszę wpisać swój adres e-mail.

Wybierz odpowiedni tytuł pytania, aby łatwo można było na nie odpowiedzieć.

Wybierz odpowiednią sekcję, aby łatwo można było wyszukać pytanie.

Proszę wybrać odpowiednie słowa kluczowe Expytanie, ankieta.

Wpisz opis dokładnie i szczegółowo.

Wybierz typ wideo.

Tutaj umieść identyfikator wideo: https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Przykład: "sdUUx5FdySs".

Proszę krótko wyjaśnić, dlaczego uważasz, że to pytanie powinno zostać zgłoszone.

Proszę krótko wyjaśnić, dlaczego uważasz, że ta odpowiedź powinna zostać zgłoszona.

Proszę krótko wyjaśnić, dlaczego uważasz, że ten użytkownik powinien zostać zgłoszony.

Zarejestruj się, żeby uzyskać dostęp do pełnej funkcjonalności platformy!

Czy SBT będzie bardziej popularny niż NFT? Czy powinniśmy czekać na nową falę hype’u?

Czy SBT będzie bardziej popularny niż NFT? Czy powinniśmy czekać na nową falę hype’u?

Kilka tygodni temu opublikowana została wspólna praca Vitalika Buterina, Pudge’a Olhavera i Glenna Weila zatytułowana „The Decentralized Society: In Search of the Soul of Web3”. Jego główną ideą jest to, że wiele „dusz” połączonych niezliczonymi nićmi blockchain powinno stanowić istotę powstającej Sieci 3.0, która z kolei może być podstawą jeszcze bardziej złożonej struktury zwanej „zdecentralizowanym społeczeństwem”.

Vitalik Buterin. Współzałożyciel Fundacji Ethereum.

SBT to nowy format cyfrowych aktywów on-chain. Jest to skrót od Soulbond tokens, co oznacza „żetony połączone z duszą”. SBT różnią się od NFT tym, że po ich otrzymaniu nie mogą być przekazywane. Po otrzymaniu żetonu, jest on na zawsze Twoją własnością.

Co zatem przemawia za SBT i dlaczego renomowani deweloperzy uważają, że SBT to przyszłość?

Główna różnica między SBT a NFT, którą przedstawiliśmy powyżej, stanowi ich atrakcyjności. Autorzy artykułu proponują wprowadzenie pojęcia niezbywalnych, powiązanych z duszą tokenów posiadanych przez „dusze” (tj. konta) jako sposobu na lepsze zakodowanie mediów społecznościowych w Web 3.0. W tym kontekście „dusza” jest synonimem konta, portfela itp.

„Dusza” może zawierać SBT, który jest niezbywalny, potencjalnie odwoływalny przez właściciela i początkowo publiczny, podczas gdy późniejsze zastosowania SBT w celu zachowania prywatności staną się bardziej praktyczne. Ponadto SBT mogą śledzić przynależność, członkostwo i certyfikaty, takie jak świadectwa edukacyjne, doświadczenie zawodowe, książki lub dzieła sztuki stworzone przez właściciela SBT.

Żetony Soulbound to żetony, które można otrzymać na podstawie wykształcenia lub doświadczenia zawodowego. Będą one stanowiły „rozszerzone CV”, odzwierciedlające reputację i osiągnięcia danej osoby.

SBT mogą być tworzone przez same „dusze”, ale, co ważne, mogą być także obserwowane przez inne „dusze” jako kontrahenci tych relacji.

Zastosowanie SBT.

Na przykład, instytuty mogą wydawać dyplomy w formie SBT. Będą one stanowić dowód na zawsze, że zdobyłeś wyższe wykształcenie. Nie można go sprzedać ani przekazać.

Twórcy meta-uniwersów będą mogli zatrudniać programistów, którzy uczestniczyli w określonej konferencji lub odbyli specjalne kursy. Posiadanie poświadczonych danych uwierzytelniających w ramach sieci może odegrać bardzo ważną rolę, biorąc pod uwagę liczbę oszustów.

Jak myślicie, czy SBT to przyszłość mediów społecznościowych, edukacji i nie tylko, czy też kolejny sposób na wyciągnięcie pieniędzy od chomików? Napisz swoją opinię w komentarzach, ciekawie byłoby przeczytać także opinie entuzjastów kryptowalut i krytyków blockchaina.

Zostaw komentarz

Captcha Kliknij obrazek, aby zaktualizować captcha.